Na kłopoty Ziarkowski!

Derbowe pojedynki drużyn z Rejowca zawsze zapowiadają się ciekawie,tak może być i tym razem bowiem swoją obecność na meczu zapowiedziała dawniejsza gwiazda drużyny z Rejwoca Fabrycznego-Jacek Ziarkowski,dzisiaj szkoleniowiec Avii Świdnik!Po tym widać że Sparta ten mecz traktuje poważnie,skoro zobligowano do gry Jacka Ziarkowskiego,który zawiesił buty na kołku już dwa sezony temu!!-możemy przypuszczać iż do takiego rozwiązania został przymuszony przez swojego pracodawcę,przypomnę trener Avii jest nauczycielem wychowania fizycznego w szkole w Rejowcu Fabr,ale to może dodać tylko smaku derbowemu pojedynkowi!!
Pojednyki derbowe pomiędzy tymi drużynami przynoszą wiele emocji,co potwierdzają dwa pojedynki z poprzedniego sezonu,szczególnie mecz u siebie kiedy to w ostatnich sekundach meczu bramkę na wagę remisu strzelił Adrian Czerwiński!Lepszy start rozgrywek zanotowała Sparta remisując w Białopolu z silną Unią 2-2.Humory drużynie z Rejowca Fabrycznego spróbuje popsuć banda Sąsiadka,która już na samym początku ma pod górkę!W meczu zabraknie bowiem Pawła Szajduka.-Paweł jest bardzo istotnym elementem układnakin trenera Sąsiadka,szkoda że ominie go derbowe starcie.-mówi Zbigniew Rumiński.-W tej sytuacji pozostaje luka w obronie,którą trzeba jak najszybciej załatać!-dodaje.W sobotę może zabraknąć również Czerwińskiego,który na wtorkowym treningu doznał urazu.-Niewiadomo jak groźny jest uraz Adriana-informuje nas klubowy lekarz.Pozatym nie wiadomo co z Gwardiakiem,który nie pojawił się na żadnym treningu po środowej konfrontacji ze Startem.Dochodzą słuchy że w drużynie narodził się konflikt z udziałem Gwardiaka,który może być powodem absencji ma treningach tego zawodnika.Wszystko wskazuje na to że w meczu ze Spartą pojawi się nowy zawodnik od pierwszej miniuty.W spotkaniu ze Spartą Tomek Sąsiadek nie będzie kalkulował i pośle do gry najmocniejszy zespół.Sytuacja kadrowa jest o tyle dobra, a celem drużyny będzie co najmniej powtórzenie wyniku z poprzednich rozgrywek, kiedy to na stadionie w Rejowcu Fabr. GKS wygrał z odwiecznym rywalem 0:1.
DOTYCHCZASOWE MECZE W "okręgówce" W SEZONIE 2015/2016:

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY:
Unia Białopole-Sparta 2-2(1-2)

UNIA REJOWIEC:
Unia Rejowiec-Start Krasnystaw 1-3(0-1)

Mecze z poprzedniego Sezonu:
Unia-Sparta 2-2
Szczepanik 78'(k.)-Góra 50'